Ticaret Odalarından işlem yapma yetkisi alındı.

05 Aralık 2015
Yazar :  

Ulaştırma Bakanlığı ile TOBB arasında yaptığı anlaşma ile Bakanlı bir kısım yetkilerini sınırlı olarak yetkisini devretmişti. Bu şekilde TOBB’ a baplı Oda Başkanlıkları yalnızca “K türü“ belgelerde işlem yapabiliyorlardı. Odalar yeni belge verme, araç ekleme ve düşme gibi işlemleri kendileri yapabiliyorlar fakat devir, iptal, şirket birleşmesi ve isim / unvan değişikliği gibi işlemlerde de bağlı oldukları Bölge Müdürlüklerine dosyaları göndermek suretiyle yapıyorlardı.

Ancak Danıştay 10. Dairesinin 2012 yılında vermiş olduğu bir karar ile yetki devrini konusu, kapsamı ve devredilecek makam/merci hakkında herhangi bir çerçeve çizilmediği nedeniyle bu yetki devrini iptal etmişti.  Buna mukabil bu günden sonra (30.12.2013) ticaret odaları artık işlem yapamayacaktır. Yeni bir düzenleme yapılana kadar Bölge Müdürlükleri işlem yapacaktır. Odaların işlem yapabilmeleri için Kanun değişikliği hazırlığı söylense de söylense de bir süre işlemleri Bölge Müdürlükleri yapacaktır. 

0 Yorum 2306 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı