Öğrenci Taşımacılığı

05 Aralık 2015
Yazar :  

Tüm öğrenci taşımaları, okul öncesi, ortaokul ve lise,  yönetmelikle belirlenmiş şartlarla yapılmaktadır.  Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığınca yayınlanmış olan Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ile öğrenci taşıma işlerini güvenli ve düzenli hale getirmek, taşıma yapacak kişilerin yeterlilik ve çalışma şartlarını belirlemek amaçlanmıştır. 

Öğrenci taşıma işi için ihale düzenlenmekte ve ihaleyi kazanan kişi veya şirket taşıma işini yapmaktadır. Yapılacak iş için sözleşme düzenlenmekte, bu noktada Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığının genelgeleri / talimatları ve yapılan sözleşme bağlayıcı olmaktadır. Öğrenci servis işini yapacak taşıtlarda bir kısım şartların aranması yanında taşımanın tamamının veya bir kısmının bir büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde gerçekleşmesi halinde; şehir içinde izlenecek güzergah için ilgili büyükşehir belediyesinden Özel İzin Belgesi alınması gerekmektedir. Belediye sınırları dışına veya sınırlarına dışarıdan yapılan okul servis hizmetleri için; taşımacının ayrıca yapılacak taşımanın şehirlerarası veya il içi olmasına bağlı olarak B2, D2 veya D4 yetki belgelerinden birine sahip olması istenmektedir. Çoğu ihalede yetki belgesi şart koşulmaktadır. 

1 yorum 3549 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum

  • Kemal Kemal Cumartesi, 05 Aralık 2015

    D4 belgesi ile öğrenci servis taşımacılığı yapılırmı

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı