D4 Belgesi Verilmeye Başlanmıştır

25 Temmuz 2016
Yazar :  

D4 Yetki Belgesi Verilmeye BaşlandıHatırlanacağı gibi Danıştayın vermiş olduğu bir karar neticesinde Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde bir madde iptal edilmiş ve bununla birlikte, ilk önce A1, A2 ve D4 yetki belgeleriyle ilgili tüm işlemler durdurulmuş sonra belgeye ayrıca bir araç kaydı ile yeni belge verme işlemleri hariç işlemler başlamıştı. Bakanlığın verdiği yeni bir talimat ile D4 yetki belgesi düzenlenebilmesinin önü açılmıştır.

Danıştay kararının temyiz edilmemiş ve başka bir karar verilmemiş olması sebebiyle verilen karar halen geçerlidir. Bu sebeple müracaatlarda trafik komisyonu kararı istenmemektedir. Şuan için, yeni D4 yetki belgesi almak isteyenler taşıma yapılacak noktalar arasındaki belediyelerden D4 yetki belgesi düzenlenmesinin o ildeki mevcut arz / talep bakımından sakınca olmadığına dair yazı alarak ilgili Valiliğe onaylatacak ve istenilen diğer evraklar ile D4 yetki belgesi alabileceklerdir. Taşıma belediyeler ve iller arası yapılıyor ise taşıma yapılan diğer belediyeler ve illerden de aynı şekilde yazı alınmalıdır. Kuruma sunulacak yazıda, taşıma yapılacak güzergah ve taşıma hatları, kaydedilecek taşıtların sayısı ile araç koltuk sayılarının yazılı olması istenmektedir.                                 

Yorum

  • Mustafa yılmaz Mustafa yılmaz Pazartesi, 25 Temmuz 2016

    İyi aksamlar belediyelere basvuru yaparken belirtecegimiz koltuk sayisini sozlu beyan etmemiz yeterli olacakmi yoksa arac ruhsati gerekecekmi bunu sormamin nedeni araci aldiktan sonra herhangi bir olumsuzlulta aracimiz elimizde kalmis olmasindan korkuyoruz .tesekkurler

Yorum Yazın

Top
WebTeknolo
Teknoloji Haberleri