C1 yetki belgesi nedir, nasıl alınır?

01 Aralık 2015
Yazar :  

C1 yetki belgesi kendi esas iştigal alanı ile ilgili uluslararası/yurt dışı ve yurt içi eşya taşımacılığı yapacaklara verilen bir belge türüdür. Fiyatı 9.685 TL dir. 

Araçların ticari veya hususi olması önemli değildir. Ticaret odasına kayıtlı olma zorunluluğu bulunmamaktadır.  Ayrıca şahıslardan vergi mükellefi olma şartı da istenmemektedir. Şirketlerde ise tüm belgelerde olduğu gibi zorunludur.

C1 yetki belgesine, en az bir adet 20 yaşından küçük yük taşımak için imal edilmiş araç eklenmeli ve faaliyet süresi içerisinde de bu şart korunmalıdır. C1 yetki belgesine 20 yaşından büyük araç eklenememektedir. 

Araç yaşı, araç satışı, hurdaya ayrılması, icra ile satışı v.s nedeniyle asgari kapasitenin kaybedilmesi halinde yetki belgenin geçerlilik süresi boyunca kapasitenin kaybedildiği sürelerin toplamı 540 (beş yüz kırk) günden fazla olmayacak şekilde tekrar asgari kapasite sağlanmalıdır. Bu sürelerin aşıldığı durumda yetki belgesi iptal edilir.

C1 ile K2 yetki belgesi kapsamı hemen hemen aynıdır. C1 ile K2 arasındaki farkları, C1 in yurtdışına çıkabilmesi,20 yaşından küçük araç eklenememesi ve asgari kapasiteyi 20 yaşından küçük araçla sağlamak diye özetleyebiliriz. C1 yetki belgesi K2 yetki belgesini de kapsamaktadır. C1 ve K2 yetki belgesi fiyatı aynıdır.

Yetki belgesi almış herhangi bir şirkette eğer yabancı uyruklu bir ortak, yönetici varsa noter onaylı pasaport örneği istenmektedir.  Bunun dışında istenilen evrakları Gerekli Evraklar menüsü altından ulaşabilirsiniz.

 

0 Yorum 6225 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı