G1 yetki belgesi nedir? Nasıl alırnır?

03 Aralık 2015
Yazar :  

G1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi eşya ve kargo taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilir. G1 yetki belgesinin fiyatı 7.746 TL. yetki belgesi ücretinden oluşmaktadır. Bu belgeye, acentelik yapılacağından, araç eklenemez. 

G1 yetki belgesi almak için kayıtlı sermayenin en az 20.000 TL olması gereklidir. Belge sahiplerinin yetki belgesi faaliyetleri süresindeen az 30 m2 'lik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli yapı ve donanımda, trafiği engellemeyen ve 1 kamyonetin yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları şarttır. Bu şartların kaybedilmesi halinde, kaybedildiği tarihten itibaren 90 günlük süre içerisinde şartlar tekrar sağlanmalıdır. Aksi takdirde belge iptal edilecektir.

G1 yetki belgesi sahipleri sadece L1, N1, N2, K1 yetki belgesi sahipleriyle acentelik sözleşmesi yapabilir. Yetki belgesi sahipleri; en fazla 10 adet yetki belgesi sahibiyle, sözleşme yapabilirler. 10 fazlası ile sözleşme yapamazlar ve bu şekilde faaliyette bulunamazlar.

G1 belgesi sahipleri N türü (N1, N2) belge sahipleri ile anlaşması ve acenteliklerini üstlenmesi halinde her il için sadece bir N1 ve/veya N2 yetki belgesi sahibinin unvanı altında faaliyette bulunabilir ve başka tür yetki belgesi sahibi ile sözleşme yapamazlar.

G1 yetki belgesi için istenilen evraklara “Gerekli Evraklar” menüsü altından ulaşabilirsiniz.

0 Yorum 3546 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
powerkings teknoloji forumu
instagram takipçi hilesi
instagram şifresiz begeni instagram şifresiz begeni hilesi instagram şifresiz takipçi hilesi instagram takipçi hilesi instagram takipçi hilesi