G1 yetki belgesi nedir? Nasıl alırnır?

03 Aralık 2015
Yazar :  

G1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi eşya ve kargo taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilir. G1 yetki belgesinin fiyatı 7.746 TL. yetki belgesi ücretinden oluşmaktadır. Bu belgeye, acentelik yapılacağından, araç eklenemez. 

G1 yetki belgesi almak için kayıtlı sermayenin en az 20.000 TL olması gereklidir. Belge sahiplerinin yetki belgesi faaliyetleri süresindeen az 30 m2 'lik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli yapı ve donanımda, trafiği engellemeyen ve 1 kamyonetin yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları şarttır. Bu şartların kaybedilmesi halinde, kaybedildiği tarihten itibaren 90 günlük süre içerisinde şartlar tekrar sağlanmalıdır. Aksi takdirde belge iptal edilecektir.

G1 yetki belgesi sahipleri sadece L1, N1, N2, K1 yetki belgesi sahipleriyle acentelik sözleşmesi yapabilir. Yetki belgesi sahipleri; en fazla 10 adet yetki belgesi sahibiyle, sözleşme yapabilirler. 10 fazlası ile sözleşme yapamazlar ve bu şekilde faaliyette bulunamazlar.

G1 belgesi sahipleri N türü (N1, N2) belge sahipleri ile anlaşması ve acenteliklerini üstlenmesi halinde her il için sadece bir N1 ve/veya N2 yetki belgesi sahibinin unvanı altında faaliyette bulunabilir ve başka tür yetki belgesi sahibi ile sözleşme yapamazlar.

G1 yetki belgesi için istenilen evraklara “Gerekli Evraklar” menüsü altından ulaşabilirsiniz.

0 Yorum 4072 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı