K1* yetki belgesi ile ilgili yeni düzenleme.

03 Aralık 2015
Yazar :  

Ulaştırma Bakanlığınca alınan ve bağlı Bölgelere, Ticaret Odalarına gönderilen Bakanlık Makamı oluru ile K1* yetki belgeleri için yeni bir uygulama başlamış oldu. Buna göre artık K1* yetki belgelerine faaliyette bulunulan il dışında başka bir ilin plakasına sahip araç eklenemeyecektir. Mevcut belgede kayıtlı başka il plakasına sahip araçlar ise 31.12.2013 tarihine kadar faaliyette bulunulan il plakasına geçmelidir. Faaliyette bulunulan ilin plakasına sahip olmayan araçlar, 31.12.2013 tarihi sonrasında yetki belgesinden resen düşülecektir. 

Makam olurunda; yetki belgesi talebinde bulunanlara, Maliye Bakanlığı bilgisayar sistemindeki ticari ikametgâhları dikkate alınarak yetki belgesi düzenlenmesinin ve yetki belgesi eki taşıt belgesine, sadece yetki belgesinin ticari ikametgâhının bulunduğu ilin plakasına sahip taşıtların kaydedilmesinin gerektiği ifade edilmektedir.

Yetki belgesinde bir araç olan ve bu plaka sorunu ile resen düşülen yetki belgeleri iptal konumuna gelebilir. Her hangi bir değişiklik olmaz ve 31.12.2013 tarihinde resen düşülen ve araç kalmayan yetki belgelerine 90 gün içerisinde Yönetmelik ve talimatlarda belirtilen şekliyle en az bir araç eklenmelidir. 90 gün içerisinde araç eklenmeyen belgeler iptal edilecektir.

 K1* yetki belgesinde faaliyette bulunulan il dışında başka bir il plakasına sahip aracı olan mükelleflerin bir an önce plaka değişikliği yapması ve yapılan değişikliğin ilgili Ulaştırma Bölge Müdürlükleri veya Ticaret Odalarına bildirilmelidir.  Bunun için plaka değişikliği belirtir dilekçe ve muayenesi geçerli yeni ruhsat fotokopisi yeterlidir. Araç düşülüp ekleneceği için taşıt kartı ücreti çıkacaktır. (2013 yılı taşıt kartı ücreti 79 TL’ dir. Her yıl ücretler yeniden düzenlendiği için bu miktar artabilir. Genelde % 7-10 aracı artmaktadır.)

0 Yorum 4814 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı