F2 yetki belgesi nedir? Nasıl alınır?

03 Aralık 2015
Yazar :  

Uluslararası ve yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında acentecilik yapacak olan şahıs veya şirketlere verilir. Acentecilik bir kuruluşun yaptığı işi kazanç karşılığı onun adına yürüten işe denir.  11.619 TL yetki belgesi ücreti bulunmaktadır. F2 yetki belgesine araç kaydedilemez. 

F2 yetki belgesi için başvuranların, 6.000 Türk Lirası sermaye ile acentelik hizmetine elverişli müstakil bir büroya veya faaliyette bulunduğu yerleşim biriminde kalkış yerindeki terminaller birleştirilmiş ise bu terminallerdeki bürolardan birinde yeterli bir alanın kullanım hakkına sahip olmaları şarttır.  F2 yetki belgesi sahipleri sadece B1, B2, D1, D2, D4 yetki belgesi sahipleriyle acentelik sözleşmesi yapabilir. F2 yetki belgesi sahiplerinin,  açacakları her şube için sermaye veya işletme sermayesi miktarı aynı miktarda katlanarak artar.

F2 yetki belgesi sahipleri,  en fazla 10 adet taşımacıyla sözleşme yapabilirler. Ancak, D4 yetki belgesi sahipleri ile Maliye Bakanlığınca onaylı elektronik ortamda bilet düzenleme ve acentelerine düzenlettirme imkanına sahip olan taşımacı yetki belgesi sahipleri bu sayıya dahil edilmez.

 

1 yorum 4154 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum

  • ali akiş ali akiş Perşembe, 03 Aralık 2015

    F1 yetki belgemiz varken F2 yetki belgesi de almaya kara verdik ancak aynı yazahanede bilet keseceğimiz için F2 belgesine sadece yurt dışı firmaları işlemek şartı ile ulaştırma bakanlığından belge talebinde bulunduk bunun için sermaye artışı 6000 tl den 12000 tl ye çıkarmak şartmıdır.

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı