İptal edilen K belgesi sahipleri indirimli belge alabileceklerdir.

03 Aralık 2015
Yazar :  

Yalnızca K türü belgelerde geçerli olmak üzere, süresi içerisinde geçersiz hale gelen veya yetki belgesi herhangi bir nedenle iptal edilen K türü (K1, K1*, K2, K2*, K3) yetki belgesi sahipleri müracaat etmesi ve Yönetmelikte belirtilen şartları sağlaması halinde yetki belgesi ücretinin %25 ini ödeyerek belge alabileceklerdir. K belgeleri dışında başka tür yetki belgeleri bu haktan faydalanamayacaktır. 

Muafiyetli K1 belgesi almış olan şahıslar,  yaş ve tonaj şartı istenmeden bir adet araca sahip olması halinde belgesi yenilenmekte ve faaliyetine devam etmektedir. Yani yaşı 20 den büyük olsa bile bir adet kamyonet ile K1 belgesi ile faaliyette bulunabilir. Muafiyet kapsamı dışında K1 belgesi alan şahıslardan 20 yaşından büyük olmayan araçla 30 ton kapasite şartı istenmektedir. Yenileme süresi geçerek belgesi geçersiz olan veya belgesi herhangi bir nedenden ötürü iptal edilen muafiyet kapsamında K1 belgesi almış şahısların sahip olduğu muafiyetler yeniden almak istediği belgede geçerli olmaz. Yönetmelikte belirtilen 20 yaşından büyük olmayan araçla 30 ton kapasite şartını sağlama mecburiyetindedir. Belgesi iptal edilen şirket sahipleri de en az 3 birim araç ile 110 ton taşıma kapasitesine sahip olmalıdırlar. Aksi takdirde yetki belgesi düzenlenmeyecektir.

İptal edilen veya geçersiz hale gelen belge sahipleri yeniden yetki belgesi almak isterlerse 30.04.2014 tarihine kadar, şartları da sağlayarak, müracaat etmeleri gerekmektedir. 

Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik için               

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130523-7.htm

25 yorum 20102 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum

 • ZİHNİ UVALIOĞLU ZİHNİ UVALIOĞLU Perşembe, 03 Aralık 2015

  TUV MUAYENE TARİHİNİ RUHSATA 1YIL SONRA YAZDIĞI İÇİN K2 BELGM İPTAL OLMUŞ MESAJ GELDİ NEDEN İPTAL OLMADAN ÖNCE MSJ GÖNDERMİYORSUNUZ TUV YAPTIĞI HATAYI NİYE İNSANLAR ÇEKİYOR PARA KAZANMAK O KADAR ZORKEN BİRDE İNSANLARACEZA ÖDETİYORLAR

 • HAykut HAykut Perşembe, 03 Aralık 2015

  Zeki bey, iptal edilen belgelerle ilgili şuan için herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Ancak taslak yönetmelikte değişiklik öngörülmektedir. Bu yönetmeliğinde yıl sonuna kadar çıkacağı söylenmektedir.

 • Zeki Zeki Perşembe, 03 Aralık 2015

  Aykut bey k belgemiz 10 yıl dır iptal tekrar almak için ne yapmalıyız indirimli alabilirmiyiz iyi gunler

 • Derya sürekli Derya sürekli Perşembe, 03 Aralık 2015

  Ben derya 2015 yılında ticaret odasından kaydımı kapattım ama ticari nakliye faaliyetleri m devam ediyor bu boşluktan dolayı k1 belgemi yenilemiyorlar ne yapmalıyım saygılar

 • murat demir murat demir Perşembe, 03 Aralık 2015

  2015 yılında K 1 belgemizin süresi doldu yenisini almak istiyoruz alabilir miyiz? % kaç indirimden yararlanabiliriz. teşekkürler

 • HAykut HAykut Perşembe, 03 Aralık 2015

  Ali bey, bağlı olduğunuz bölge müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. "İptal nedenine göre" yeniden indirimli belge alabilirsiniz.

 • Ali Ali Perşembe, 03 Aralık 2015

  Merhaba ben 25 yıldır nakliyecilik yapıyorum ve Emekli olduktan sonra yaptıgım işi terk ettim ve terk tarihimden bu yana 5 yıllı geçti Ancak şimdi yine bir araç alıp tekrar K1 Belgemi kullanmam için ne yapmam lazım acaba ? İptal edilen K1 belgem hakkında ne gibi yol izlemem lazım ?

 • HAykut HAykut Perşembe, 03 Aralık 2015

  Rıza bey, Bakanlığın yayınladığı taslak yönetmelikte böyle bir madde var. Muhtemelen 2018 yılında uygulamaya geçecektir. Eğer olursa hem belge fiyatları yarı yarıya düşecek hemde iptal edilmiş belgeler indirimli belge alabilecekler.

 • Riza selvi Riza selvi Perşembe, 03 Aralık 2015

  Hayır li gunler daha onceden k 1 belgesi iptal olan yada gun kaybindan yanan bunun icin af varmi varsa nasil faydalanir tesekkur ler

 • HAykut HAykut Perşembe, 03 Aralık 2015

  Murat bey, iptal tarihiniz yönetmelik değişikliği sonrası olduğu için geçici 11. maddeden faydalanamazsınız. Taslak yönetmelik bu haliyle çıkarsa eğer indirimli belge alabilirsiniz. Tabi bu değişiklik muhtemelen 2018 i bulur.

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı