Belediyelere ait D4 yetki belgeleri (değişti)

03 Aralık 2015
Yazar :  

23.10.2012 tarihi öncesi Resmi kurumlar adına D4 yetki belgesi düzenlenebilmekteydi. Ancak 23.10.2012 tarihinde yapılan Karayolu Taşıma Yönetmeliği değişikliği ile (24. maddenin 13. bendi)  resmi taşıtların D4 yetki belgesine kaydedilmesi engellenilmiştir. Resmi araçların ticari veya hususi olmasının bakılmamaktadır. Böylece bu tarihten sonra resmi araçlara D4 yetki belgesi verilememiştir. 

Değişiklik için linke tıklayın; http://www.kamusalbilgi.com/homepage/item/59-d4-yetki-belgesi-yeni-duzenleme.html

Yönetmelik değişikliği sonrasında, 18.12.2012 tarihinde, yayımlanan 2013/KDGM-07/YOLCUgenelgesi ile D4 belgeleri ile ayrıntılı bir düzenleme yapılmıştır. Artık D4 belgesine sözleşmeli/kiralık araç, resmi araç ve 10 adetten fazla araç eklenemeyecektir. Genelgenin geçici 3. Maddesinde belirtildiği üzere;

Y belgesinden D4 belgesine dönüşüm yapan ve sayısına bakılmaksızın D4 yetki belgesine eklenen 10 adetten fazla olan, sözleşmeli veya resmi plakalı araçlar için geçerlilik tarihleri 30.06.2013 tarihine kadar uzatılmıştır. Belge geçerlilik süresi 31.12.2012 tarihinden önce olanlara ise belgelerini geçerlilik tarihine kadar bu tür araçları kullanma hakkı verilmişti. Zaten günümüz itibari ile bu kapsamda belge sahibi kalmamıştır.

D4 belgesinde sözleşmeli araç bulunan ve 10 araçtan fazla belgesinde araç kayıtlı olan belge sahipleri 30.06.2013 tarihine kadar fazlalık ve sözleşmeli araçlarını düşmek zorundadır. Eğer belge sahiplerinin bu yönde talebi olmazsa Bakanlıkça araçlar düşülecektir.

D4 belgesi ile taşıma yapan kamu kurumları ve özellikle belediyeler da 30.06.2013 tarihine kadar belgelerindeki mevcut araçlarını kullanabilecekler. D4 belgesine resmi araç kaydedilemediğinden dolayı 30.06.2013 itibari ile belgeye araç kaydedilemeyecek ve kamu kurumlarına ait D4 belgeleri iptal edilecektir. 

0 Yorum 3907 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı