H türü belge (H1 - H2) nedir? Nasıl alınır?

05 Aralık 2015
Yazar :  

H türü yetki belgeleri ticari amaçla eşya taşımacılığı alanında komisyonculuk yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen bir yetki belgesi türüdür. Faaliyetin şekline göre H1 ve H2 olmak üzere ikiye ayrılır: 

 

  1. a) H1 yetki belgesi: Yurtiçi eşya taşımacılığı alanında komisyonculuk yapacaklara,
  2. b) H2 yetki belgesi: Uluslararası ve yurtiçi eşya taşımacılığı alanında komisyonculuk yapacaklara verilmektedir. Bu belgelere araç eklenmemektedir. H1 yetki belgesinin ücreti 7.746 TL, H2 yetki belgesini ücreti ise 11.619 TL. ‘dir. 

H türü yetki belgesi almak isteyenlerin vergi ve Oda kaydının olması, H1 belgesi için 20.000 TL, H2 yetki belgesi için ise 40.000 TL sermayeye ve bu işlere elverişli bir büronun kullanım hakkına sahip olunması gerekmektedir. 

H türü belge sahipleri kendi nam ve hesaplarına taşıma yapamaz, yaptıramaz ve taşıma faturası düzenleyemezler. C1 ve K2 yetki belgesi sahipleriyle anlaşma veya sözleşme yapamazlar.

0 Yorum 5793 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı