G2 yetki belgesi nedir? Nasıl alınır?

05 Aralık 2015
Yazar :  

Uluslararası ve yurtiçi ticari amaçla eşya taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen bir yetki belgesi türüdür. Ücreti 11.619 TL ‘dir. G2 yetki belgesi almak isteyenlerin vergi ve Oda kaydının olması, 30.000 TL. sermayeye sahip olması istenmektedir.

Belge sahiplerinin yetki belgesi başvuru ve faaliyeti süresince en az 30 m2'lik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli yapı ve donanımda, trafiği engellemeyen ve 1 kamyonetin yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları şarttır. 

G2 yetki belgesi sahipleri sadece C2, L2  yetki belgesi sahipleriyle acentelik sözleşmesi yapabilir. Ayrıca yetki belgesi sahipleri; en fazla 10 adet yetki belgesi sahibiyle, sözleşme yapabilirler.

1 yorum 3793 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum

  • Suleyman yuceal Suleyman yuceal Cumartesi, 05 Aralık 2015

    G2 belgesi ile istedigimiz kadar firmanin yükünü tasiyabilirmiyiz C2 ve L belgeleri ile yapilan sözleşme ne anlama geliyor öz mal minivan minibüsle

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı