G2 yetki belgesi nedir? Nasıl alınır?

05 Aralık 2015
Yazar :  

Uluslararası ve yurtiçi ticari amaçla eşya taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen bir yetki belgesi türüdür. Ücreti 11.619 TL ‘dir. G2 yetki belgesi almak isteyenlerin vergi ve Oda kaydının olması, 30.000 TL. sermayeye sahip olması istenmektedir.

Belge sahiplerinin yetki belgesi başvuru ve faaliyeti süresince en az 30 m2'lik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli yapı ve donanımda, trafiği engellemeyen ve 1 kamyonetin yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları şarttır. 

G2 yetki belgesi sahipleri sadece C2, L2  yetki belgesi sahipleriyle acentelik sözleşmesi yapabilir. Ayrıca yetki belgesi sahipleri; en fazla 10 adet yetki belgesi sahibiyle, sözleşme yapabilirler.

1 yorum 3232 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum

  • Suleyman yuceal Suleyman yuceal Cumartesi, 05 Aralık 2015

    G2 belgesi ile istedigimiz kadar firmanin yükünü tasiyabilirmiyiz C2 ve L belgeleri ile yapilan sözleşme ne anlama geliyor öz mal minivan minibüsle

Yorum Yazın

Top
powerkings teknoloji forumu
instagram takipçi hilesi
instagram şifresiz begeni instagram şifresiz begeni hilesi instagram şifresiz takipçi hilesi instagram takipçi hilesi instagram takipçi hilesi